چالش های خفن اینستاگرام | چالش خاک بر سری در اینستاگرام

چالش های خفن اینستاگرام | چالش خاک بر سری در اینستاگرام

جدیدترین چالش های خفن اینستاگرام

چالش های خفن اینستاگرام چیست؟ چند وقتی است که چالش های اینستاگرامی رنگ و بوی دیگری گرفته اند، اهداف این چالش ها در کشور ما کمی فرق کرده است. برخی طرفدار این چالش ها هستند و آنها را به نوعی تابو شکنی می دانند و برخی هم به شدت مخالف این چالش ها بوده و آنها را سمی خطرناک برای از بین بردن ارزش های خانواده و سنت های دیرینه می دانند. در ادامه با ما همراه باشید.

 

بررسی چالس خاک بر سری در اینستاگرام

چالش خاک بر سری در اینستاگرام

افرادی از جمله ندا یاسی و میلاد حاتمی چالش هایی که با نام (چالش خاک بر سری) مشهور شده اند را به راه انداخته اند. این افراد میلیون ها فالوور دارند و می توانند بر روی جامعه داخل کشور تاثیرگذار باشند. اجازه دهید در ابتدا ببینیم چالش ها در شبکه های مجازی چگونه به راه افتادند و اهداف این چالش ها چگونه سمت و سوی خود تغییر داده و به موردی بسیار و مهم و خبرساز تبدیل شده اند.

 

چالش های اینستاگرامی از کجا شروع شدند؟

چالش خاک بر سری در اینستاگرام

شاید تابستان سال ۱۳۹۳ بود که برای اولین بار واژه چالش در فضای مجازی و به تبع آن به مراودات روزمره مردم وارد شد. زمانی که فیس بوک دوران اوج خود را می‌گذراند و چالشی جهانی که به ایران هم رسیده بود، بین کاربران فیس بوک فراگیر شد. چالش ریختن آب سرد روی سر خود که در آن هر فرد از ۳ نفر دیگر درخواست می‌کرد و آن فرد هم این کار را می‌کرد و بعد هم ۳ نفر دیگر را به چالش دعوت می‌کرد.

 

هدف چالش های اولیه چه بود؟

بسیاری از افراد سرشناس و البته کاربران عادی را به این چالش کشانده شده بودند و افرادی که این چالش را می ‌پذیرفتند، فیلم مفرح انجام این حرکت را در فیس بوک منتشر می‌کردند. چالشی که هدف آن یادآوری اهمیت توجه به بیماران ALS و کمک خیریه به آنان بود. بعد از این چالش تا همین امروز ده‌ها چالش دیگر در داخل و خارج ایران شکل گرفته و برای مدتی مردم را سرگرم یا توجه آنان را به موضوع مهمی جلب کرده است.

 

چرا مردم از چالش خاک بر سری انتقاد می کنند؟

چالش خاک بر سری در اینستاگرام

در جامعه ما عده زیادی از مردم هنوز با دیدگاه های سنتی و در برخی موارد افراطی زندگی می کنند، چالش ها کمی تفاوت دارند. برخی با هدف تغییر افکار می خواهند تابو شکنی کنند اما این کار آنها در برخی موارد بسیار تند بوده و انتقادات بسیاری را هم به همراه داشته است، به هر حال این چالش ها علاوه بر مخالفان، هوادارانی هم دارد که نمی شود نظر آنها را نادیده گرفت و به آنها بی توجهی کرد.

 

نظر مخالفان

سقوط ارزش های خانوادگی

کمرنگ شدن سنت های مردمی

ترویج بی غیرتی

عادت به انجام حرکات سخیف

کمرنگ شدن دیدگاه های دینی

کمرنگ شدن ارزش های اجتماعی

پر رنگ شدن آزادی بیان

(در خانواده و جامعه)

 

طرفداران چالش خاک بر سری چه می گویند؟

چالش خاک بر سری در اینستاگرام

برخی افراد اعتقاد دارند این کار تابو شکنی است می تواند تا حد بسیار زیادی بر روی زندگی سنتی مردم تاثیر بگذارد و دیدگاه های افراطی مذهبی را کمی کمرنگ کند. آنها معتقدند که همسر آزاری، اسید پاشی و سایر خشونت ها ناشی از دیدگاه های اشتباه سنتی است. اگر این دیدگاه ها از بین بروند کمتر شاهد خشونت های خانوادگی که تاثیر گرفته از تفکر سنتی مذهبی هستند، خواهیم بود.

 

نظر موافقان

ترویج آزادی بیان 

(در خانواده و جامعه)

از بین بردن زندگی سنتی

از بین بردن افراط مذهبی

از بین بردن دیدگاه های فرسوده

از بین بردن خشونت خانگی

(خشونت دینی و سنتی)

آماده شدن برای زندگی مدرن

 

در چالش خاک بر سری چه کارهایی انجام می دهند؟

این چالش ها به شدت دیده شده اند، اگر کسی 3 یا 4 سال پیش این چالش ها را به راه می انداخت کسی نه آنها را می دید و نه در این چالش ها شرکت می کرد اما حالا که افراد مشهور بسیار زیادی این چالش ها را به راه انداخته اند به نوعی عادی و طبیعی شده است، در زیر با چند مورد از این چالش ها که حالا چالش خاک بر سری نامیده می شوند آشنا خواهیم شد:

چالش های خفن اینستاگرام

چالش خاک بر سری در اینستاگرام

گفتن حرف (زشت) جلوی اعضای خانواده

ارسال واکنش خانواده به پیج ترویج دهنده

سیگار کشیدن در مقابل پدر و مادر

اعلام مجرد بودن

اعتراف به داشتن رابطه جنسی

تقاضای ورود به رابطه عاشقانه

شوخی (خیانتی) با همسر

دروغ گفتن به اعضای خانواده

اجرای لایو شِیک (shake)

اجرای لایو رقص

صحبت درباره رابطه جنسی 

صحبت آزاد درباره دیدگاه های شخصی

تابو شکنی

گفتن حرف های خاک بر سری در مقابل بزرگترها

هر کسی خنده بیشتری دریافت کند برنده است.

 

جوایز چالش های خاک بر سری

به هر حال نمی شود این چالش ها را نادیده گرفت زیرا که ترویج دهندگان آن میلیون ها فالوور دارند و افراد بسیار زیادی در این چالش ها شرکت می کنند. باید دید که این حرکت ها تا چه حد بر روی افکار عمومی تاثیرگذار است و تا چه اندازه می تواند در زندگی مردم هم تاثیرگذار باشد. هم اکنون میلاد حاتمی در پیج اینستاگرام خودش چالش هایی به راه انداخته که با جوایز میلیونی هم همراه می شوند!

 

نتیجه گیری؟

چالش خاک بر سری در اینستاگرام

چالش های خفن اینستاگرام

افراد در پیج میلاد حاتمی و ساشا سبحانی با اجرای این چالش ها می توانند از 2 تا 10 میلیون تومان برنده باشند. خیلی از افراد هم با دیدن این چالش ها سرگرم می شوند و دل شان نمی خواهد در آن شرکت کنند. اگر میواهید این چالش را دنبال کنید و بیشتر با اهداف آن آشنا شوید می توانید پیج های: میلاد حاتمی، ندا یاسی، ساشا سبحانی، دانیال پایدار و امیرتتلو در اینستاگرام و تلگرام را دنبال کنید.

 

برچسب‌ها:
ورود به سایت شرط بندی
سایت سیگاری بت یورو بت
عکس های لخت خواهر نیمار (رافائلا سانتوس) و نکات جالب درمورد او
عکس های لخت خواهر نیمار (رافائلا سانتوس) و نکات جالب درمورد او