تاریخچه پاسور بازی و پیدایش کارت های ورق بازی

تاریخچه پاسور بازی و پیدایش کارت های ورق بازی

آشنایی با تاریخچه پاسور بازی 

آیا با تاریخچه پاسور بازی آشنایی دارید؟ از تاریخچه ایجاد ورق بازی چه می دانید؟ ورق‌های بازی قرن‌هاست که وجود داشته‌اند، اما بحث‌های زیادی در مورد منشأ آن وجود دارد. برخی از محققان می گویند منشأ آن از اروپا است، در حالی که برخی دیگر اصرار دارند که منشاء آن از آسیا است. به هر حال، ورق بازی بخشی جدایی ناپذیر از تاریخ بشریت است. کاربرد آنها از بازی گرفته تا فال و قمار متفاوت بوده است.

 

در واقع، کارت‌ها راه درازی را پیموده‌اند و نسبت به آنچه قبلا بودند، تکامل یافته‌اند. باید بگوییم که در گذشته، کارت ها تعداد پنجاه و دو عدد را که اکنون در یک بسته وجود دارد، نداشتند. در همین راستا، نمادها و خال های ورق بازی هم همیشه وجود نداشتند. به طور کلی، بیشتر محققان و متخصصان تاریخ موافق هستند که آسیا، به ویژه چین، بازی ورق بازی را ایجاد کرده است.

 

تاریخچه پیدایش پاسور از آسیا تا آمریکا

باید بگوییم که محققان نقطه شروع بازی های ورق را به سلسله تانگ در سال 618 پس از میلاد دنبال می کنند. توجه داشته باشید که بازی های ورق بازی از اوایل قرن یازدهم در آسیا وجود داشته است. بی ‌تردید نویسندگان متعددی در این زمینه آثار مکتوب تألیف و توزیع کرده‌اند. از همه مهمتر، جالب است که بدانید، سو ای از سلسله تانگ مجموعه ای در این باره نوشت. که در زیر به آن اشاره داشته ایم.

تاریخچه پاسور بازی و پیدایش کارت های ورق بازی

تاریخچه پاسور بازی

در این کتاب، این نویسنده به تصویر می‌کشد که چگونه یک شاهزاده خانم (تانگ) در بازی برگ با اعضای خانواده مهم خود، یک نوع بازی ورق بازی می‌کرد. کتاب محبوب Yezi Gexi، که نام نویسنده آن ناشناخته است، در مورد بازی با ورق صحبت می کند. اغلب محققان چینی دیگر در حین بررسی پیشینه تاریخی بازی با ورق به این کتاب اشاره می کنند.

 

بیشتر بخوانید: آموزش بر زدن حرفه ای پاسور با روش های آسان + فیلم

 

علاوه بر این، اویانگ شیو از سلسله سونگ فکر می کند که بازی با ورق به اواسط دوره سلسله تانگ برمی گردد. به همین ترتیب، این محقق معتقد است که بازی های ورق بر توسعه برگه ها به عنوان روشی برای آهنگسازی تأثیر گذاشته است. علاوه بر این، سلسله مینگ در قرن چهاردهم شاهد کارت‌های بازی بود که از شخصیت‌های کتاب‌های برجسته برای تتو روی بدنشان استفاده می‌کرد.

 

تاریخچه ورق بازی در آسیا و معرفی آن به اروپا

همانطور که در این مقاله به طور موثر به آن اشاره شده است، چند محقق ادعا می کنند که بازی با ورق در اروپا آغاز شده است. با وجود این، تاریخ حقایقی را نشان می دهد که بازی های ورق از طریق واردات به اروپا آمده است. گفته می شود که این امر بین اواخر قرن چهاردهم و اواسط قرن پانزدهم رخ داده است. بسیاری از متخصصان تاریخ موافقند که بازرگانان بازی های ورق بازی را به اروپا می بردند.

 

حتی برخی فکر می کنند که بازی با ورق در طول جنگ های صلیبی وارد اروپا شد. هر چند که چند دانشجوی تاریخ مورد دیگری را مطرح می کنند. آنها می گویند که ممالیک بازی ورق بازی را به اروپا بردند. ممالیک با موقعیت اجتماعی بالایی که داشتند افراد مهمی در مصر بودند. کارت های آنها شامل سیزده کارت بود و چهار خال داشت که روی کارت ها حکاکی شده بودند.

 

تاریخچه بازی پاسور در اروپا

همانطور که قبلا اشاره شد، دانشجویان تاریخ منشأ بازی با ورق را در اروپا تا قرن چهاردهم دنبال می کنند. تأیید این موضوع در آهنگی در سال 1377 میلادی وجود دارد که توسط یک کشیش آلمانی به نام یوهانس که اهل سوئیس است ساخته شده است. در نسخه اصلی خود، او در مورد کارت های بازی مختلف و نحوه بازی آنها توضیح می دهد. در گذشته، ایتالیایی ها بازی با ورق را یک فعالیت عالی و مجلل می دانستند.

 

بر این اساس، تنها کسانی که موقعیت‌های بالایی را اشغال می‌کردند می‌توانستند آن را بازی کنند. با گذشت سالها، ثروتمندان و افراد صاحب نفوذ دیگر تنها کسانی نبودند که بازی ورق بازی می کردند. کارت‌سازان شروع به ساخت کارت‌های کم‌هزینه‌تر برای افراد طبقه کارگر و شهروندان عادی کردند. در نتیجه، ورق بازی برجسته شد و در یک زمان، همه می‌توانستند این بازی را انجام دهند.

 

ورق بازی در آلمان

با افزایش محبوبیت ورق بازی، به آلمان گسترش یافت. برخی از محققان موافق هستند که سربازان آلمانی به این گسترش کمک کردند زیرا آنها عاشق این بازی بودند. با افزایش قدرت آلمان، آنها باید تسلط خود را به طرق مختلف ابراز می کردند. یکی از این راه‌ها شامل تولید کارت‌های خود و تغییر چشم‌انداز کارت‌های بازی بود. همانطور که قبلاً توضیح داده شد، ورق بازی از ایتالیا به آلمان گسترش یافت.

 

بیشتر بخوانید: روش برنده شدن در بازی اندر بهار (Andar Bahar)

 

تاریخچه پاسور بازی و پیدایش کارت های ورق بازی

تاریخچه پاسور بازی

آلمانی ها برای اثبات قدرت خود، تمام نمادهای ایتالیایی را از کارت ها حذف کردند. سپس پیپ های خود را روی کارت ها چاپ کردند. نمادها شامل قلب، برگ، زنگ شاهین و بلوط بود. همچنین به جای آس به عنوان بالاترین کارت، به دو تبدیل شد. علاوه بر این، آنها خال های ایتالیایی را با خال های خود جایگزین کردند. بنابراین، به جای یک ملکه، به یک پادشاه و دو خدمتکار دربار تبدیل شد.

 

این تغییر جدید در نتیجه بخشی از تاریخچه کارت بازی در اروپا شد. روش آلمانی ها در ساخت کارت های پاسور در نوع خود منحصر به فرد بود. اول، آنها از روش برش چوب و مس استفاده کردند. آنها این کار را با استفاده از دستان خود انجام دادند. ذکر این نکته ضروری است که این یک جایگزین ارزان برای چاپ کارت بود. سپس این کارت ها را به مقدار مازاد چاپ کردند. کارت های جدید آنقدر محبوب شدند که کارت های ایتالیایی را از بازار خارج کردند.

 

ورق بازی در فرانسه

اغلب، برخی از محققان، فرانسه را با ساخت اولین کارت های بازی اعتبار می دهند. البته، همانطور که در این مقاله نشان داده شده است، این مورد دقیقی نیست. با این حال، مردم فرانسه سهم قابل توجهی در بازی با کارت های پاسور از 1400 سال پیش داشتند. آنها خال های امروزی را ایجاد کردند: خشت، دل، پیک و گشنیز. مردم فرانسه برای کارت های دربار خود از یک پادشاه و یک ملکه استفاده می کردند.

 

یکی از دستاوردهای قابل توجه مردم فرانسه در ایجاد کارت های بازی، روش ساخت آنها بود. آلمانی ها از یک جایگزین ارزان برای برش چوبی برای تولید کارت های خود استفاده کرده بودند. با این حال، مردم فرانسه از شابلون برای تولید کارت های خود استفاده کردند. این روشی مقرون به صرفه تر و سریع تر برای ایجاد کارت ها بود. در نتیجه فرانسوی ها کارت های آلمانی ها را از بازار بیرون کردند.

 

فلسفه خال های پاسور در کارت های فرانسوی

با توجه به رواج مسیحیت، کارت سازان فرانسوی شروع به نام گذاری کارت ها به نام شخصیت های کتاب مقدس و دیگر شخصیت های ادبی کردند. آنها این کار را عمدتاً برای پادشاهان و دیگر اربابان عالی انجام می دادند. آنها نام کارت ها را به نام شخصیت های بزرگ کتاب مقدس و دیگر شخصیت های ادبی تغییر دادند، و منظورشان این بود که آنها چهار قلمرو را نشان دهند.

 

کارت های ذکر شده به شرح زیر بود:

پیک ها را کینگ دیوید می نامیدند

خشت، ژولیوس سزار شد

گشنیز، اسکندر مقدونی بود

دل ها هم به شارلمانی معروف بودند

 

چهار قلمرو هم متعلق به رومی ها، یونانی ها، یهودیان و فرانک ها بودند. کارت های دیگری که به نام شخصیت های مذهبی نامگذاری شده اند عبارتند از:

راشل و هکتور که جایگزین (خال خشت) شدند.

جودیت که به خاطر آن (خال دل) را نامیدند.

آرژین و لانسلوت که جایگزین (خال گشنیز) شدند.

آتنا و اوژیه، که به خاطر آنها (خال پیک) را نامگذاری کردند.

 

بیشتر بخوانید: بهترین سایت ورق بازی شرطی با شارژ کم

 

ممنوعیت پاسور بازی در اروپا

پیش از این، به شما گفتیم که روش‌های چاپ جدید برای همه قابل دسترسی است. اکنون همه می توانند بدون توجه به موقعیت اجتماعی، از یک بازی پاسور لذت ببرند. اما به دلیل در دسترس بودن این ورق های بازی، قمار وارد صحنه شد. خیلی زود، قمار به یک فعالیت محبوب تبدیل شد. افراد مذهبی و کسانی که از جایگاه اخلاقی بالاتری برخوردار بودند شروع به نگرانی کردند.

تاریخچه پاسور بازی و پیدایش کارت های ورق بازی

در آن زمان، کلیسا و دولت در موقعیت قدرت قرار داشتند. بدین ترتیب این افراد نگرانی خود را به حاکمان ابراز کردند. آنها نیز کلیسا را ترغیب کردند که در مورد ورق بازی کاری انجام دهد. مذهبیون هم ترس خود را در مورد ورق بازی که باعث می شد مردم به قمار بازی کنند و به گناه تشویق کنند، منتقل کردند. فشار فزاینده باعث شد که کلیسا و دولت وارد عمل شوند تا گسترش ورق بازی را کاهش دهند.

 

حرام اعلام شدن ورق بازی در اروپا

کلیسا شروع به صحبت بیشتر در مورد ورق بازی کرد. آنها پاسور بازی را با ابزار گناه و شر همراه می کردند و اعضای خود را از استفاده از آنها منع می کردند. آنها به اعضای خود گفتند که کارت بازی باعث می شود راه نجات خود و بهشت را از دست بدهند. در نتیجه، بسیاری این را باور کردند و از ورق بازی دست کشیدند. به همین ترتیب، ایالت فلورانس هر فعالیتی را که با قمار مرتبط بود غیرقانونی اعلام کرد.

 

این در سال 1376 میلادی اتفاق افتاد. در سال 1423، سنت برناردین از سیه‌نا یک جنگ صلیبی علیه استفاده از ورق بازی را رهبری کرد. این جنگ صلیبی به طور کلی پذیرفته شد و سنت برناردین به مردم دستور داد آتش عمومی ایجاد کنند و کارت های بسیاری را از بین ببرند. البته اکنون هم در کشورهای مسلمان و حتی در بین مسیحیان افراطی ورق بازی امری حرام و ممنوع انگاشته می شود.

 

معتبرترین سایت شرط بندی بین المللی
ثبت نام در سایت سیگاری بت
عدم داشتن رابطه جنسی به خاطر جذابیت زیاد + عکس
عدم داشتن رابطه جنسی به خاطر جذابیت زیاد + عکس