14 بهترین استادیوم های فوتبال جهان + عکس

14 بهترین استادیوم های فوتبال جهان + عکس

14 بهترین استادیوم های فوتبال جهان 

در این پست، 14 بهترین استادیوم های فوتبال جهان را معرفی می کنیم. در دنیای عظیم فوتبال، مجموعه‌ای از استادیوم های جامع وجود دارد که فراتر از ورزشگاه های معمولی هستند. هر کدام از آنها، داستان، میراث و روح خاص خود را دارند. این استادیوم‌ها، مانند نگهبانانی زیبا، جوی جادویی را در خود جای داده‌اند که در دیوارهایشان آشکار می‌شود. جایی که هواداران بازی های فراموش ‌نشدنی را می بینند.

 

14. ورزشگاه سلتیک پارک (گلاسکو، اسکاتلند)

ورزشگاه سلتیک پارک ،14 بهترین استادیوم های فوتبال جهان

استادیوم سلتیک پارک که در قلب گلاسکو واقع شده است به عنوان قدیمی ترین و بزرگترین ورزشگاه اسکاتلند شناخته شده است. این ورزشگاه نمادین با ظرفیت 60355 نفر، شاهد ظهور باشگاه سلتیک اف سی بوده و گواهی بر حمایت بی دریغ برخی از بهترین هواداران فوتبال در جهان است. سلتیک پارک فقط یک استادیوم نیست. بلکه یک یادگار زنده برای هواداران است.

 

13. استادیوم مونومنتال آنتونیو وسپوچیو لیبرتی (بوئنوس آیرس، آرژانتین)

استادیوم مونومنتال آنتونیو وسپوچیو لیبرتی ،14 بهترین استادیوم های فوتبال جهان

با قدم گذاشتن به خاک پرشور بوئنوس آیرس، با استادیوم مونومنتال، خانه ریور پلاته و تیم ملی آرژانتین روبرو می شویم. از زمان افتتاحش در سال 1938، این ورزشگاه عظیم با ظرفیت 67664 میزبان لحظات تاریخی از جمله فینال بحث برانگیز جام جهانی 1978 بوده است، جایی که آرژانتین در میان جشن‌های زیادی پیروز شد.

 

12. استادیوم آلبرتو جی آرماندو (بوئنوس آیرس، آرژانتین)

استادیوم آلبرتو جی آرماندو

این جواهر بوئنوس آیرس که به نام La Bombanera نیز شناخته می شود، قلعه بوکا جونیورز است. با وجود ظرفیت 49000 صندلی، طراحی این ورزشگاه که شبیه به یک جعبه شکلات است، جایگاه خود را به عنوان یکی از نمادین ترین جایگاه های فوتبال جهان تثبیت کرده است. وقتی هواداران پرشور بوکا شور و شوق خود را آشکار می کنند زمین این استادیوم می لرزد.

 

11. ورزشگاه سنتناریو (مونته‌ویدئو، اروگوئه)

ورزشگاه سنتناریو ،14 بهترین استادیوم های فوتبال جهان

استادیوم ملی اروگوئه، استادیو سنتناریو، دروازه‌های خود را در سال 1930 باز کرد و با افتخار میزبان فینال افتتاحیه جام جهانی بود. با ظرفیت 65235، این فقط یک استادیوم نیست. فیفا آن را به عنوان تنها اثر تاریخی در فوتبال جهان می شناسد. اینجا مکانی است که در آن پژواک تاریخ فوتبال در طول زمان طنین انداز می شود.

 

10. ورزشگاه اف ‌ان ‌بی (ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی)

ورزشگاه اف ‌ان ‌بی

این ورزشگاه شگفت‌انگیز آفریقای جنوبی که با نام ساکر سیتی شناخته می‌شود، در سال 1989 افتتاح شد و نقش مهمی در جام جهانی 2010 داشت. باید بگوییم که این ورزشگاه با ظرفیت خیره کننده 94736 نفر، شاهد بازی افتتاحیه و فینال مسابقات بود و نام خود را در تاریخچه فوتبال ثبت کرد. همچنین، صدای بی وقفه ووووزلا به جذابیت منحصر به فرد این استادیوم می افزاید.

 

9. ورزشگاه آزتکا (مکزیکو سیتی)

ورزشگاه آزتکا

استادیوم آزتکا مکزیکو سیتی یک غول بزرگ است که ظرفیت آن 105064 نفر است. این ورزشگاه به عنوان تنها ورزشگاه میزبان دو فینال جام جهانی (1970 و 1986) است. البته، در حالی که این ورزشگاه به خاطر گل «دست خدا» دیگو مارادونا بدنام است، اما فضای عظیمش، آن را به یکی از بهترین استادیوم های فوتبال جهان تبدیل کرده است.

 

8. ورزشگاه وستفالن (دورتموند، آلمان)

ورزشگاه وستفالن

ورزشگاه وستفالن که با نام سیگنال ایدونا پارک نیز شناخته می شود، قلعه ی باشگاه بوروسیا دورتموند است. این ورزشگاه به عنوان بزرگترین استادیوم آلمان، با ظرفیت 80645 نفر، به خاطر Die Gelbe Wand (دیوار زرد)، به بزرگترین سکوی مستقل اروپا مشهور است. فضای پرشور ایجاد شده توسط 24454 هوادار به خودی خود یک نمایش بزرگ در این استادیوم است.

 

7. استادیوم سن سیرو (میلان، ایتالیا)

استادیوم سن سیرو

سن سیرو نمادین، محل استقرار آث میلان و اینترنشنال، مشهورترین و بزرگترین ورزشگاه فوتبال ایتالیا است. باید بگوییم که این ورزشگاه، با ظرفیت 80018 نفر میزبان فینال جام ملت های اروپا و لیگ قهرمانان اروپا بوده است. طراحی استادیوم حداکثر دید را برای هر بیننده ای تضمین می کند و آن را به یکی از مورد احترام ترین ها در جهان تبدیل می کند.

 

6. استادیوم آلیانز آرنا (مونیخ)

استادیوم آلیانز آرنا

ورزشگاه آلینز آرنا که در سال 2005 افتتاح شد، یک شگفتی مدرن بوده که خانه تیم بایرن مونیخ است. با ظرفیت 71437 نفر، ویژگی منحصر به فرد آن در تغییر رنگ ها بر اساس تیم های بازی کننده، نوآوری را اضافه می کند. باید بگوییم که آلیانز آرنا به دلیل طراحی دوستدار هواداران و فضای الکتریکی آن به سرعت به یکی از محبوب ترین ها تبدیل شده است.

 

5. ورزشگاه ماراکانا (ریودوژانیرو)

ماراکانا که در شهر خیره کننده ریودوژانیرو قرار دارد، مترادف با عظمت فوتبال است. این ورزشگاه با ظرفیت 78838 نفر میزبان فینال جام جهانی 1950 و 2014 بود که اثری محو نشدنی در تاریخ این ورزش بر جای گذاشت. باید بگوییم که فینال فوتبال بازی های المپیک 2016 جایگاه خود را به عنوان یک بنای یادبود فوتبال تقویت کرد.

 

4. استادیوم آنفیلد (لیورپول، انگلیس)

استادیوم آنفیلد ،14 بهترین استادیوم های فوتبال جهان

فضای افسانه ای آنفیلد علیرغم ظرفیت متوسط 45276 نفری آن، آنفیلد را به خودی خود تبدیل به یک غول بزرگ کرده است. خانه لیورپول، برنده پنج بار جام ملت‌های اروپا، تابلوی معروف «This Is Anfield» در آنفیلد و آوای پرطنین «تو هرگز تنها نمی‌روی» محیطی را ایجاد می‌کند که ترس را به مخالفان القا می‌کند. این ورزشگاه، طرفداران را در سراسر جهان مجذوب خود می‌کند.

 

3. ورزشگاه نیوکمپ (بارسلونا، کاتالونیا، اسپانیا)

ورزشگاه نیوکمپ ،14 بهترین استادیوم های فوتبال جهان

بزرگترین استادیوم فوتبال اروپا، نیوکمپ، به عنوان خانه باشگاه بارسلونا است. این استادیوم با ظرفیت 98757 نفر، میزبان مسابقات خاطره انگیزی از جمله فینال جام ملت های اروپا 1989 و فینال لیگ قهرمانان 1999 بوده است. این ورزشگاه نمادی از اخلاق بارسلونا است – بیش از یک باشگاه – و شاهد حضور اسطوره های فوتبال مانند دیگو مارادونا و لیونل مسی بوده است.

 

2. ورزشگاه اولدترافورد (منچستر، انگلیس)

استادیوم اولدترافورد که به عنوان “تئاتر رویاها” شناخته می شود، از سال 1910 خانه منچستریونایتد بوده است. این شهر با ظرفیت 75731 نفر، شاهد درام فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال 2003 بود. صرف نظر از وفاداری هواداران، اولدترافورد یک مکان باشکوه است که همچنان هواداران را از سراسر جهان جذب می کند.

 

1. استادیوم سانتیاگو برنابئو (مادرید)

استادیوم سانتیاگو برنابئو ،14 بهترین استادیوم های فوتبال جهان

14 بهترین استادیوم های فوتبال جهان

 

اوج عظمت فوتبال، یعنی ورزشگاه سانتیاگو برنابئو، زمین مقدس رئال مادرید است. این ورزشگاه تاریخی با ظرفیت 85454 نفر میزبان سه فینال جام ملت های اروپا، یک فینال لیگ قهرمانان اروپا و فینال جام جهانی 1982 بوده است. سانتیاگو برنابئو به عنوان خانه اسطوره های فوتبال مانند فرنس پوشکاش، زین الدین زیدان، رونالدو و کریستیانو رونالدو، گواهی بر موفقیت بی رقیب رئال مادرید است.

 

اعتبار و جذابیت همیشگی آن، جایگاه سانتیاگو برنابئو را به عنوان استادیوم شماره یک فوتبال در جهان تضمین می کند. در سمفونی بزرگ فوتبال، این استادیوم ها چیزی فراتر از ساختارهای صرف هستند. آنها قصه گو هستند، داستان های پیروزی، دلشکستگی و عشق پایدار به بازی زیبا را می بافند. هر استادیوم با جذابیت و تاریخ منحصر به فرد خود، شعر دیگری را به سرود جهانی شور فوتبال اضافه می کند.

 

برچسب‌ها:
معتبرترین سایت شرط بندی بین المللی
ثبت نام در سایت سیگاری بت
10 سکسی ترین سلبریتی های جهان + عکس
10 سکسی ترین سلبریتی های جهان + عکس