چگونه مثل جف بزوس پوکر بازی کنیم؟

چگونه مثل جف بزوس پوکر بازی کنیم؟

چگونه مثل جف بزوس پوکر بازی کنیم؟ 

چگونه مثل جف بزوس پوکر بازی کنیم؟ محبوبیت و ثروت جف بزوس در سال های اخیر افزایش یافته است. دارایی خالص مدیر عامل آمازون اکنون 130 میلیارد دلار است که به راحتی او را نسبت به بیل گیتس (92 میلیارد دلار) ثروتمندترین مرد جهان می کند. جای تعجب نیست که بسیاری از مردم با در نظر گرفتن ظهور شهاب سنگی بزوس آرزوی شبیه شدن وی را داشته باشند.

 

ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که بازیکنان پوکر می توانند با پیروی از عادات و مسیر موفقیت بزوس سود ببرند. یکی از دلایل کمتر مورد بحث برای شکست بازیکنان پوکر این است که آنها اهداف بلندمدت تعیین نمی کنند. بسیاری از مردم فقط یک هدف مبهم دارند که در نهایت سود کنند. داشتن یک هدف خوب است، اما اینکه به سادگی به خود بگویید که می خواهید بازیکنی برنده باشید، نقشه راهی برای موفقیت ایجاد نمی کند.

 

اینجاست که بازیکنان پوکر می‌توانند از نحوه تبدیل آمازون از یک خرده‌فروشی آنلاین کتاب به موفق‌ترین فروشگاه تجارت الکترونیک جهان بیاموزند. بزوس در سال 1994 آمازون را با چشم انداز ارائه میلیون ها عنوان کتاب در یک وب سایت راه اندازی کرد. او می خواست برای کسانی که گاهی از کتابفروشی های واقعی دیدن می کنند، راحتی بیشتری برای خرید داشته باشند تا آنچه را که نیاز دارند پیدا کنند.

 

بازیکنان پوکر چه چیزی از جف بزوس می آموزند؟

داشتن یک کتابفروشی آنلاین بزرگ تنها بخشی از چشم انداز بزوس بود. زمانی که او در وال استریت کار می کرد، مطالعه ای را دید که نشان می داد چگونه استفاده از اینترنت از سال 1993 تا 1994 2300 درصد رشد کرده است. این الهام بخش بزوس برای مفهوم سازی “راه اندازی همه چیز فروشی” بود، که روزی همه چیزهایی را که مردم از طریق یک وب سایت نیاز دارند ارائه می دهد.

چگونه مثل جف بزوس پوکر بازی کنیم؟

چگونه مثل جف بزوس پوکر بازی کنیم

گفتن این هدف آسان تر از انجام آن بود، به خصوص که آمازون نتوانست سود قابل توجهی به مدت 20 سال به دست آورد. مخالفان آمازون را به عنوان کتابفروشی رو به رشدی که هیچ درآمدی به دست نمی آورد، نامیدند. اما کارشناسان نتوانستند ببینند که چگونه آمازون به چیزی فراتر از یک کتابفروشی آنلاین تبدیل شده است. در چند سال گذشته ثابت شده است که همین منتقدان اشتباه می کنند و آمازون با موفقیت در فضاهای بی شماری حرکت می کند.

 

1. هدف داشته باشید

بازیکنان پوکر مجبور نیستند شرکتی را راه اندازی کنند که بیش از 100 میلیارد دلار درآمد سالانه دارد. اما آنها باید از بزوس یاد بگیرند و برای رسیدن به این رویا، یک هدف نهایی همراه با مراحل مختلف داشته باشند. در اینجا یک مثال در مورد تعیین هدف پوکر با توجه به روند موفقیت جف بزوس آورده شده است. هدف نهایی تبدیل شدن به یک بازیکن پوکر موفق است که میانگین سالانه شش رقم را دارد.

 

1. استراتژی را به مدت پنج ساعت در هفته مطالعه کنید و در بازی های نقدی با محدودیت کم آنلاین پیروز شوید.

2. استراتژی را به مدت هفت ساعت در هفته مطالعه کنید و بازی های نقدی کم ریسک و بدون محدودیت را شکست دهید.

3. همان مقدار استراتژی را مطالعه کنید، حجم بازی را افزایش دهید و بازی های نقدی میان سهام را شکست دهید.

4. با سهام 50 دلاری یا 100 دلاری بدون محدودیت آنلاین به یک بازیکن حرفه ای و معتبر تبدیل شوید.

 

هر طرح موفق باید جزئیات زیادی در مورد هر مرحله داشته باشد. اما این یک نمای کلی از نوع برنامه ریزی بلند مدتی است که می توانید برای رسیدن به اهداف پوکر خود انجام دهید. همچنین شما باید جرات داشتن اهداف غیرمنطقی را داشته باشید. این امر خصوصاً زمانی صادق است که به یک خرده فروشی آنلاین که به مدت دو دهه نتوانسته است سود جدی به دست آورد، فکر می کنید.

 

2. رویاهای بزرگ داشته باشید

بزوس مانند بسیاری دیگر از کارآفرینان بزرگ است که غیرممکن ها را ممکن می کند. استیو جابز هنگام معرفی آیفون برای رقابت در بازار تلفن همراه از قبل، رویای بزرگی داشت. اکنون، بسیاری آیفون را استانداردی برای گوشی های هوشمند پرچم دار می دانند. همچنین رید هستینگز با نتفلیکس که اکنون هزاران فیلم و برنامه تلویزیونی را مستقیماً در خانه‌های مردم پخش می‌کند، کرایه فیلم و تجارت تلویزیون کابلی/ماهواره‌ای را مختل کرد.

 

بزوس بسیار شبیه جابز و هستینگز است زیرا او فقط (یک شرکت ناموفق را توسعه داد) و ثروتمند شد. او همچنین بازی فروش و نحوه خرده فروشی را تغییر داد. بسیاری از فروشگاه های فیزیکی و واقعی، در حال حاضر برای رقابت با آمازون تلاش می کنند. اما آمازون برندهای بزرگی مانند Target، Macy’s، Staples، Best Buy، Barnes & Noble، Bed Bath & Beyond، Foot Locker، و Dick’s Sporting Goods را در هم شکسته است.

 

3. بلند پرواز باشید

اگر می خواهید رکورددار تعداد دستبندهای طلای سری جهانی پوکر باشید، مراحل رسیدن به این هدف را مشخص کنید. اگر می‌خواهید یک میلیون دلار سود بازی‌های نقدی به دست آورید، مطمئن شوید که به خوبی آماده شده‌اید و آن را دنبال کنید. بسیاری از بازیکنان پوکر وقتی یک جلسه باخت دارند عصبانی می شوند و حتی ممکن است فکر کنند که در بازی تقلبی شده است. اما شما باید اهداف بلند داشته باشید نه اینکه جلوی پای خود را نگاه کنید.

چگونه مثل جف بزوس پوکر بازی کنیم؟

چگونه مثل جف بزوس پوکر بازی کنیم

البته اگر هدف بلندپروازانه ای مانند کسب بیش از 1 میلیون دلار در پوکر آنلاین تعیین کنید، نمی توانید انتظار داشته باشید که یک شبه اتفاق بیفتد. در عوض، باید بدانید که رسیدن به هدفتان همیشه یک سفر آرام نخواهد بود. در مورد بزوس، بیش از 20 سال طول کشید تا او به هدف خود برای تبدیل آمازون به فروشگاه همه چیز دست یابد. و مسیر پر از شکست های فراوان بود که شما هم باید این مسیر را طی کنید.

 

4. روی پول وسواس نداشته باشید

بازیکنان پوکر تمایل زیادی به تمرکز روی پول دارند. اما پول همیشه معیار خوبی برای عملکرد شما در پوکر نیست. این بازی پر از واریانس است، زیرا کارت هایی که به شما داده می شود یک عنصر شانس بزرگ ایجاد می کند. بنابراین، بهترین بازیکنان همیشه در کوتاه مدت برنده نمی شوند. اما بازیکنانی که روی بهبود مهارت‌های خود و مطالعه استراتژی تمرکز می‌کنند، در نهایت می‌توانند برنده‌های بلندمدت شوند.

 

جف بزوس بسیار شبیه به یک پوکرباز ماهر است. زیرا هنگام ساخت آمازون وسواس زیادی روی پول نداشته است. او در عوض بر اقدامات لازم برای رسیدن به اهداف خود در سال های اولیه تمرکز کرد. همانطور که قبلاً اشاره کردم، آمازون تا پس از 20 سال فعالیت در تجارت، سود جدی کسب نکرد. تا این مرحله بود که آمازون دیدگاه بزوس را برای فروشگاه همه چیز فروشی تکمیل کرد.

 

اکنون، آینده برای این شرکت روشن به نظر می رسد زیرا آنها هر سال بیش از 100 میلیارد دلار درآمد دارند. این نشان می‌دهد که اگر به جای کسب درآمد کوتاه‌مدت، روی انجام درست همه کارها تمرکز کنید، شانس زیادی برای موفقیت در بلندمدت دارید. بازیکنان پوکر نیز می‌توانند از این طرز فکر بهره ببرند، زیرا تلاش برای یادگیری استراتژی و بهبود، مزیت طولانی‌مدتی برای شما به همراه خواهد داشت.

 

5. استراحت کنید

مدیران اجرایی پرقدرت در مقایسه با افراد عادی به داشتن خواب بسیار کم معروف هستند. جک دورسی، مدیرعامل توییتر و اسکوئر، رئیس جمهور دونالد ترامپ، و ایندرا نویی از شرکت پپسی از جمله افرادی هستند که فقط چهار ساعت در شب می خوابند. وقتی به تعداد افراد موفقی که به طور منظم نمی خوابند نگاه می کنیم، به نظر می رسد که برای موفقیت باید از استراحت صرف نظر کنید.

چگونه مثل جف بزوس پوکر بازی کنیم؟

اما این حوزه دیگری است که بزوس در آن رویکردی غیر متعارف دارد. بزوس علیرغم داشتن یک برنامه فشرده و مدیریت یک غول تجارت الکترونیک، هنوز هم برای خوابیدن به میزان توصیه شده وقت پیدا می کند. بارها از او نقل شده است که او می‌گوید 18 ساعت در شب می‌خوابد، که به او کمک می‌کند «با انرژی و هیجان» وارد کار شود. بزوس خواب را چیزی می داند که به او کمک می کند بهترین تصمیم ممکن را به طور منظم بگیرد.

 

6. نحوه برخورد با شکست را بدانید

آمازون موفقیت مستقیم را تجربه نکرد، بلکه بزوس و شرکتش در این راه با موانع زیادی روبرو بودند. خود بزوس نمونه کاملی از پشتکار و غلبه بر ایرادات است. او در سال 1998 پس از خرید Junglee – سایت مقایسه قیمت – و از دست دادن 170 میلیون دلار شکست بزرگی داشت. آمازون سعی کرد سال بعد از طریق حراج آمازون با eBay رقابت کند. این امر منجر به شکست پرهزینه دیگری برای بزوس و شرکتش شد.

 

چند سال بعد سرمایه‌گذاری‌های او مانند Pets.com و Gear.com افزایش یافت و مقدار قابل توجهی از دارایی خالص او را با خود برد. اما بزوس در این دوره دشوار سه ساله مبارزه کرد و در نهایت به نقطه مقابل برگشت. و در حالی که آمازون هنوز در طول مسیر خود مشکلاتی را تجربه کرد، اما به روند صعودی خود ادامه داده اند. از هر حرفه ای در بازی پوکر هم در مورد مبارزاتش بپرسید، آنها قطعا داستان های متعددی از اشتباهات شان خواهند داشت.

 

نتیجه گیری و نکات تکمیلی

شما می توانید از بزوس به عنوان الهام بخش برای رسیدن به اهداف بزرگ و تلاش برای موفقیت در پوکر استفاده کنید. هنگام انجام این کار، مهم است که بدانیم مزایا به راحتی به دست نمی آیند. برخی از بازیکنان پوکر قبل از اینکه به بازی‌های حرفه‌ای دست یابند و به حرفه‌ای تبدیل شوند، بارها سرمایه خود را از بین برده‌اند. نکته کلیدی این است که به برنامه بلندمدت خود پایبند باشید و هر روز طوری رفتار کنید که انگار اولین برنامه شما در بازی است.

 

برچسب‌ها:
معتبرترین سایت شرط بندی بین المللی
ثبت نام در سایت سیگاری بت
همسر من با مردان دیگر رابطه جنسی دارد و نمی توانم کاری کنم!
همسر من با مردان دیگر رابطه جنسی دارد و نمی توانم کاری کنم!