معروف ترین زنان ورزشکار جهان

معروف ترین زنان ورزشکار جهان

معروف ترین زنان ورزشکار جهان 

در این پست، با معروف ترین زنان ورزشکار جهان آشنا می شویم. ما داستان برخی از ورزشکاران زن را از زمان حال و گذشته جمع آوری کرده ایم که با پشتکار، اراده و قدرت خود برای مبارزه و کسب برابری تلاش کرده اند. برای شما جالب خواهد بود که شهامتی را که برای برخی از آنها لازم بود تا به جایگاه کنونی شان برسند را تصور کنید. بیایید لیست زنانی که چهره ورزش را تغییر دادند را ببینیم.

 

رابطه بین زنان و ورزش در گذشته پر از دست انداز بود زیرا برای قرن ها، زنان نمی توانستند در هیچ المپیک و رویداد ورزشی به دلیل جنسیت شان شرکت کنند. سپس آنها به اندازه کافی رشد کرده، قدرت زن بودن را نشان دادند و شروع به تاریخ سازی کردند. در سال 1900، پس از مرگ پیر دو کوبرتن، برگزارکننده اولین المپیک مدرن، اولین شرکت کنندگان زن در بازی های المپیک که در پاریس برگزار شد ظاهر شدند.

 

اولین حضور زنان در بازی های المپیک

از 997 شرکت کننده، 22 زن در رشته های قایقرانی، تنیس، گلف، اسب سواری و کریکت شرکت کردند. بازی های المپیک تابستانی 1900 اولین رویدادی بود که زنان می توانستند در آن شرکت کنند. اولین زن قهرمان المپیک، شارلوت کوپر بریتانیایی بود که در هر دو رشته تنیس انفرادی و میکس دوبل به مدال طلا دست یافت. او همچنین پنج بار قهرمان تنیس ویمبلدون شد.

 

بیشتر بخوانید: 10 سکسی ترین زنان جهان در سال 2024 با اندام زیبا و جذاب

 

معروف ترین زنان ورزشکار جهان

کوپر راه را برای ورزشکاران آینده، همراه با هلن دو پورتالس سوئیسی، که به عنوان یک زن می‌توانست در دومین المپیک مدرن، یعنی بازی‌های پاریس 1900، عضو یک تیم شود، هموار کرد. او توانست این کار را انجام دهد زیرا از خانواده ای ثروتمند و با نفوذ بود. او در قایقرانی به همراه همسر و برادرزاده‌اش در قایق‌ای به نام Lèrina مدال طلا را به دست آورد و اولین زنی شد که در بالای سکو ایستاد.

 

تاریخ سازی بیلی جین کینگ

بیلی جین کینگ، اسطوره تنیس آمریکایی، نه تنها به خاطر دستاوردهای ورزشی باورنکردنی اش، بلکه برای مبارزه برای برابری نیز مورد توجه قرار گرفت. در آن زمان، ایده عمومی پذیرفته شده این بود که ورزشکاران زن به اندازه مردان سرسخت نیستند، اما کینگ ثابت کرد که این دیدگاه اشتباه است. در سال 1973، در جریان مسابقه تاریخی تنیس Battle of the Sexes، بیلی جین کینگ بابی ریگز را شکست داد.

معروف ترین زنان ورزشکار جهان

حدود 15 میلیون آمریکایی و 19 میلیون نفر دیگر این رویداد را در سراسر جهان دنبال کردند. علاوه بر این، این ورزشکار با سایر فعالیت های خود به ارتقای برابری در ورزش کمک کرد. او انجمن تنیس زنان را تأسیس کرد و در سال 1973 تهدید کرد که در صورت عدم پرداخت دستمزد مساوی به برندگان مرد و زن، مسابقات قهرمانی تنیس را تحریم خواهد کرد.

 

اولتیماتوم این ورزشکار زن جواب داد! در همان سال، US Open اولین تورنمنت بزرگ تنیس بود که بدون در نظر گرفتن جنسیت، جوایز مساوی را ارائه کرد. خانم کینگ ساله که اکنون 79 سال دارد، حتی پس از پایان کار حرفه‌ای‌اش، مدافع حقوق زنان باقی ماند. وی همچنین از طرح‌های LGBTQ حمایت می‌کند.

 

بیشتر بخوانید: زیباترین سینه های زنان دنیا این خانم های زیبا و خوش اندام دارند !

 

جلوگیری از حضور زنان در مسابقات ماراتن

ماراتن بوستون معتبرترین ماراتون در جهان است و جای خود را به یکی از مشهورترین داستان های زنان داد که چهره ورزش را تغییر دادند. پس از اولین رویداد در سال 1897، تنها مردان می توانستند برای بیش از هفت دهه در این مسابقات شرکت کنند. در آن زمان، آنها معتقد بودند که زنان بسیار شکننده هستند و نمی توانند مسافت 42 کیلومتری را بدوند.

معروف ترین زنان ورزشکار جهان

مردان حتی توضیحات علمی مضحکی ارائه کردند تا زنان را به این باور برسانند که ورزش می تواند سلامت آنها را از بین ببرد. برای مثال، آنها ادعا کردند که ورزش‌های دو و میدانی به‌ویژه بر رحم تأثیر می‌گذارد به گونه‌ای که ورزشکاران زن قادر به زایمان نخواهند بود. با این حال، در سال 1967، این دونده آمریکایی کاترین سویتزر بود که این ایده را با اجرای نمادین خود تغییر داد.

 

شرکت کننده ای به نام سوئیس که باورها را تغییر داد

سوئیس می خواست ثابت کند که این فرض اشتباه است و زنان نیز قادر به این چالش جدی فیزیکی هستند، بنابراین او به عنوان یک شرکت کننده رسمی ثبت نام شده در ماراتن بوستون شرکت کرد و نامی خنثی و غیر زنانه را انتخاب کرد. با این حال، سازمان دهندگان با شرکت او مخالفت کردند و مدیر مسابقه، جوک سمپل، بارها سعی کرد مانع از پایان مسابقه او شود.

 

دوستان دونده این زن، سوء استفاده سمپل را متوقف کردند و سوئیس توانست مسابقه را تمام کند. عکس نمادین سمپل که دونده زن را سرکوب کرده بود، به طور گسترده در رسانه‌ها دست به دست شد و باعث خشم شد. او سرانجام تغییری را ایجاد کرد که مدتها در انتظارش بودیم. پنج سال پس از پایان تاریخی سوئیس، ماراتن بوستون حق رقابت را به زنان تعمیم داد که گامی تعیین کننده در مبارزه برای برابری در دویدن بود.

 

بیشتر بخوانید: شاخ اینستاگرامی که لخت می شود تا به زنان دیگر امید بدهد + عکس

 

مگان راپینو دنیای فوتبال را تغییر داد

فوتبال هنوز به طور گسترده ای یک ورزش مردانه در نظر گرفته می شود. مگان راپینو ملکه فوتبال و یک اسطوره زنده است که تنها 37 سال سن دارد. در سال 2019، او USWNT را به یک پیروزی تاریخی در جام جهانی هدایت کرد و بیشترین گل را در این مسابقات به ثمر رساند. او به دلیل عملکرد فوق العاده اش به عنوان بهترین بازیکن زن فیفا در سال 2019 انتخاب شد.

معروف ترین زنان ورزشکار جهان

وی همچنین چندین جایزه معتبر دیگر از جمله کفش طلا و توپ طلا نیز دریافت کرد. راپینو علاوه بر موفقیت، به خاطر فعالیت هایش نیز شهرت دارد. او برای دستمزد برابر و حقوق برابر مبارزه می کند. در سال 2016، پس از اینکه کالین کپرنیک، بازیکن سابق NFL از ایستادن در حین سرود ملی خودداری کرد، او اولین ورزشکار سفیدپوست و اولین زن ورزشکار بود که به نشانه همبستگی زانو زد.

 

لیندزی وان موفق ترین اسکی باز زن جهان

لیندزی وان آمریکایی با 82 قهرمانی در جام جهانی و 3 مدال المپیک و 7 مدال قهرمانی جهان، موفق ترین اسکی باز زن تمام دوران است. او در سال 2010 برنده جایزه Laureus شد و همچنین به عنوان ورزشکار سال انتخاب شد. با این حال، یک سری آسیب های جدی مانع از فعالیت ورزشی اش شد. او با پارگی رباط زانو، شکستگی مچ پا و آسیب عصبی در بازوی خود دست و پنجه نرم کرد.

معروف ترین زنان ورزشکار جهان

با این حال، زمانی که دیگر اسکی بازان ممکن بود دست از کار بکشند، فون حاضر به تسلیم نشد و با عزم تزلزل ناپذیر به جلو هل داد. وی سرانجام در سال 2019 در سن 34 سالگی بازنشسته شد. اگرچه دوران ورزشی او به پایان رسیده است، اما به طور کامل از زندگی عمومی ناپدید نشده است. این ورزشکار بنیاد Lindsey Vonn را تأسیس کرد که بورسیه تحصیلی، آموزش و برنامه های ورزشی را برای جوانان فراهم می کند.

 

بیشتر بخوانید: عکس های لخت دختران بدنساز ایرانی خوش اندام جذاب

 

حرفه الهام بخش سیمون بایلز

نام سیمون بایلز ممکن است حتی برای کسانی که ژیمناستیک را دنبال نمی کنند آشنا به نظر برسد. بیلز در سن 25 سالگی به هر چیزی که در ژیمناستیک می توانست دست یابد، دست یافته است. او تاکنون 32 مدال المپیک و قهرمانی جهان را کسب کرده است. عملکرد او فوق بشری نامیده شد و او نه تنها بهترین ژیمناستیک جهان بلکه بهترین ورزشکار معرفی شد.

معروف ترین زنان ورزشکار جهان

دیگران حتی جرات امتحان کردن کارهایی که انجام داده را ندارند. به عنوان مثال، در سال 2021، او اولین زنی بود که در یک مسابقه از پیک دوبل یورچنکو پرید. در طول المپیک توکیو، جهان از او تجلیل می کرد، زیرا او به خاطر سلامت روحی خود از فینال کنار رفت. اگرچه این برخلاف سنتی بود که طبق آن محدودیت‌های جسمی و روحی نمی‌تواند مانع ورزشکار شود.

 

سرنا ویلیامز اسطوره تنیس

سرنا ویلیامز بدون شک یکی از زنانی است که چهره ورزش را تغییر داد. ویلیامز 4 طلای المپیک، 23 انفرادی، 14 دونفره و دو گرند اسلم مختلط را به دست آورد. اگر فقط به این اعداد نگاه کنید، بدون شک سرنا ویلیامز یک فوق ستاره تنیس است. او یکی از معدود تنیسورهایی است که توانست در گرند اسلم، پیروزی در هر چهار تورنمنت بزرگ را به پایان برساند.

معروف ترین زنان ورزشکار جهان

وی می‌توانست در کنار خواهرش، ونوس ویلیامز، در بازی‌های دونفره نیز همین کار را انجام دهد. آسوشیتدپرس او را به عنوان ورزشکار زن دهه انتخاب کرد. ویلیامز بارها در مورد مسائلی که به قلبش نزدیک است صحبت کرده است. به عنوان مثال، پس از تولد دخترش الکسیس، او آشکارا در مورد فشار و ناامیدی های مادر بودن صحبت کرد.

 

بیشتر بخوانید: لخت شدن زن جوان جلوی پنجره و داستان لذت بردن او از این کار! + عکس

 

تاریخ سازی نائومی اوزاکا

بر اساس فهرست فوربس در سال 2020، نائومی اوزاکا، تنیسور ژاپنی، پردرآمدترین ورزشکار زن سال 2021 شد. با این کار، او از سرنا ویلیامز که به مدت چهار سال در فهرست فوربس بود، پیشی گرفت. اوزاکا در سال 2019 37.4 میلیون دلار از جوایز، جوایز و حمایت های مالی کسب کرد که 1.4 میلیون دلار بیشتر از درآمد ویلیامز بود.

معروف ترین زنان ورزشکار جهان

جالب است که از سال 1990 تنیسورها همیشه در صدر فهرست درآمدهای ورزشکاران زن قرار دارند. با این حال، تنها دو نفر از این زنان به فهرست 100 ورزشکار برتر جهان راه یافتند. اگرچه نائومی اوزاکا تنها 25 سال دارد، اما قرار گرفتن در میان بهترین بازیکنان او را تحت تاثیر قرار داد و او با افسردگی و اضطراب دست و پنجه نرم کرد.

 

او در مورد مشکل افسردگی صحبت کرد و به مردم قدرت داد تا با مشکلات خود کنار بیایند. ورزشکار حرفه ای بودن در چندین سطح استرس زا است، که فقط عملکرد زنانی را که چهره ورزش را تغییر داده اند برجسته تر می کند. برای آشنایی با دیگر زنان موفق و الهام بخش تاریخ، می توانید به پست های پیشنهادی که در زیر ارائه داده ایم مراجعه کنید.

 

برچسب‌ها:
معتبرترین سایت شرط بندی بین المللی
ثبت نام در سایت سیگاری بت
10 سکسی ترین زنان جهان در سال 2024 با اندام زیبا و جذاب
10 سکسی ترین زنان جهان در سال 2024 با اندام زیبا و جذاب